Simboli Valjadolidas Angļu kolēģijas mocekļu portretos: to izcelsme un attīstība

  NosaukumsSimboli Valjadolidas Angļu kolēģijas mocekļu portretos: to izcelsme un attīstība
  Publikācijas tipsBakalaura darbi
  AutorsSalmiņa, Jūlija
  Oriģināla radīšanas gads2015
  IzdevējsLatvijas Kultūras akadēmija
  Valodalatviešu
  Institūcijas nosaukumsLatvijas Kultūras akadēmija
  NozareHumanitārās zinātnes

  Latviešu

  Bakalaura darbs, kas veltīts Valjadolidas Angļu kolēģijas mocekļu portretos izmantoto simbolu izcelsmes un attīstības atklāšanai, ir loģisks turpinājums 3. kursā izstrādātajam darbam, kurā tika pētīta šo simbolu nozīme attiecīgajos portretos. Lai sasniegtu kursa darbā izvirzīto mērķi un analizētu simbolu lietojumu mocekļu portretos, kas atrodami Valjadolidas Angļu kolēģijā, katoļu seminārā Spānijā, kas sagatavoja angļu priesterus misijas darbam tēvzemē, tika rūpīgi izpētītas Spānijas un Anglijas attiecības 16.-17.gs., un kultūrpolitiskie procesi tā laika Eiropā, liekot uzsvaru uz reformāciju un kontrreformāciju, kas veicināja izmaiņas arī mākslas darbu radīšanas priekšnosacījumos. Svarīgi bija izpētīt Valjadolidas Angļu kolēģijas dibināšanas iemeslus un tās darbības galvenos mērķus, kas palīdzēja atklāt mocekļu portretos redzamo simbolu pielietojumu, kā arī pēc iespējas objektīvāk tos interpretēt. Simboliem šajos portretos bija ne vien jāpalīdz uzrunāt, iedrošināt un iedvesmot studentus viņu nākotnes misijai, bet arī jāatvieglo vajadzīgās idejas nodošana gan emocionāli, gan racionāli saprotamā veidā. Gleznās izmantoti tādi kristīgajā ikonogrāfijā plaši sastopami simboli kā eņģelis, palmas zars, oranta un citi. Izstrādājot kursa darbu, galvenie mērķi bija simbolu un to lietojuma interpretācija, taču ierobežotā laika dēļ nebija iespējams aplūkot tuvāk to izcelšanos, to sākotnējo nozīmi un tās iespējamās transformācijas. Šis tad arī ir galvenais iemesls, kas pamudināja mani turpināt arvien rūpīgāk iepazīties ar simboliem, kas atrodami Valjadolidas Angļu kolēģijas mocekļu portretos arī izstrādājot bakalaura darbu.

  Angļu

  Symbols in the Portraits of Martyrs of the English College in Valladolid: Origins and Evolution. Author Jūlija Salmiņa, supervisor Lect., Mg. Art. Zane Grigoroviča. Aim of the research is to explore how the symbols seen in the portraits of martyrs made for the English College in Valladolid have originated and what transformations their meanings have experienced.

  Spāņu

  Símbolos en los retratos de los mártires del Colegio de los Ingleses de Valladolid: sus orígenes y evolución. Autora Jūlija Salmiņa, supervisor de tesis Lect, Mg. Art. Zane Grigoroviča. El objetivo de la investigación es explorar como los símbolos que se ve en los retratos de los mártires del Colegio de los Ingleses de Valladolid han originado y que transformaciones han experimentado.

  loading_gif