Nevalstisko organizāciju darbība Latvijas dejas nozarē. Problemātika un perspektīvas

    NosaukumsNevalstisko organizāciju darbība Latvijas dejas nozarē. Problemātika un perspektīvas
    Publikācijas tipsMaģistra darbi
    AutorsLočmele, Ina
    Oriģināla radīšanas gads2016
    IzdevējsLatvijas Kultūras akadēmija
    Valodalatviešu
    Institūcijas nosaukumsLatvijas Kultūras akadēmija
    NozareSociālās zinātnes
    AtslēgvārdsNongovernmental organizations, Cultural nongovernmental organizations, nonprofit sector, Dance field, Dance field in Latvia

    Latviešu

    Kultūras institūciju un kultūrizglītības iestāžu uzdevums ir veicināt ikviena cilvēka personisko izaugsmi, izglītošanos un radošā potenciāla atraisīšanu, kā arī iespējami plašākas auditorijas līdzdalību. Dejas joma Latvijā kā spēcīgs sabiedriskās kultūrvides veidotājs, savās daudzveidīgajās izpausmēs stabili iekļaujas mākslas un kultūras mantojumā, vienlaikus radošā darbībā īsteno inovatīvus risinājumus ar mērķi ievērojami paaugstināt dejas nozares nozīmi sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā. Lai arī pēdējos gados Latvijas profesionālās dejas nozare attīstās un kļūst aktīvāka, par ko liecina jauniestudējumu skaits un publikācijas sociālajos medijos, tomēr joprojām var novērot šķēršļus dejas nozares attīstībā. Varētu teikt, ka, salīdzinājumā ar citām kultūras nozarēm Latvijā, dejas nozares infrastruktūra ir mazāk attīstīta. Trūkst struktūras, sistemātiskuma un iespēju pēc iegūtās izglītības darboties konkrētajā jomā. Daļa jauno profesionāļu, kuri vēlas veidot un attīstīt karjeru Latvijā, kā profesionāli dejotāji un horeogrāfi saskaras ar ierobežotām attīstības un progresa iespējām. Pētījuma mērķis ir apzināt Latvijas dejas nozares attīstību veicinošos faktorus un nevalstisko organizāciju devumu profesionālajā laikmetīgās dejas jomā.

    Angļu

    The title of paper is Dances’ non-governmental organizations in Latvia. Issues and perspectives. It is suggests that the future of nongovernmental organizations in the humanitarian sector is, to a significant extent, dependent upon the ways that it can come to terms with many aspects of its past. More specifically, the moral rectitude and economic dominance of much of the sector has sustained a vision of the world that perpetuates assumptions about ‘hapless peoples,’ unchallengeable principles and the utility of supply-driven responses. The culture field is major who contains NGO’s and deals with i’s opportunities and issues every day. More specific is in Latvian contemporary dance field where is just NGO’s and no governmental organizations. The aim of the research are to explore the strengths, weaknesses, threats and opportunities of the NGOs in Dance field and to analyze why dace field in Latvia has undeveloped infrastructure. Also to obtain description about the Dance field of Latvia and NGOs functions as well to provide recommendations and examples of neighbor countries.

    loading_gif